راهنمای سفارش کابینت آشپزخانه

راهنمای سفارش کابینت آشپزخانه

برای سفارش کابینت شما باید از چند منظر در انتخابتان دقت کنید. اول کیفیت و دوم دیزاین مناسب. برای دومی میتوانید طرح های مختلفی را توسط کابینت کارهای مختلف مقایسه کنید و یا با بررسی های شخصی، طرح مورد نظرتان را به کابینت کار ارائه دهید.

و یا میتوانید سفارش خود را به برندهای معتبر تحویل دهید تا توسط دیزاینر های با تجربه خود طرح و یا حتی چندین طرح بروز و کارامد را  به شما تحویل بدهند.

کابینت

برای اطمینان از کیفیت، یا باید علم زیادی در این زمینه کسب کنید و متریال های مختلف با برندهای متفاوت را بشناسید و قدرت تشخیص اصل و فرع را کسب کنید و یا به شرکت یا تولیدی قابل اعتماد خود بسپارید.

نکات زیر میتواند شما را در انتخاب کابینت مناسب راهنمایی کند:

ابتدائا شما باید تصمیم بگیرید که به کابینت کلاسیک تمایل بیشتری دارید یا کابینت مدرن و یا بهتر بگوییم کدام سبک مناسب فضای شماست. در هر کدام از سبک ها، دیزاین های بسیار متنوعی قابل اجراست. رنگی که شما برای کابینت تان انتخاب می‌کنید بسیار مهم است و می‌تواند تاثیر زیادی بر فضای اطراف بگذارد، چرا که کابینت سطح وسیعی از آشپزخانه را پر می‌کند.

نکته اول اینکه در ترکیب رنگی بهتر است از دو رنگ استفاده کنید که می‌تواند تلفیقی از رنگ‌های مکمل یا سرد و گرم باشد که رنگ گرم آن اگر غالب باشد چشم‌نوازتر خواهد بود، سعی کنید از رنگ‌های تند استفاده نکنید، چون خیلی زود برایتان تکراری و خسته کننده می‌شود.

رنگ‌های براق هم به فضا عمق می‌دهند و باعث می‌شوند آشپزخانه بزرگ‌تر به نظر بیاید. اگر سقف آشپزخانه تان کوتاه است از طرح‌هایی که خطوط عمودی دارند استفاده کنید و دستگیره‌های بلند عمودی انتخاب کنید و اگر سقف شما زیادی بلند است از طرح‌های افقی انتخاب کنید.

انتخاب انواع یراق ها برای کابینت

هنگام سفارش کابینت، شرکت تولید کابینت باید علاوه بر ام دی اف رویه که مورد قرارداد هست، یراق مورد استفاده را هم در قرارداد ذکر کند. شاید بخش عمده ای از اختلاف قیمت شرکت های متفاوت (که در متراژ و نوع ام دی اف مورد سفارش یکسان هستند) ناشی از اختلاف یراق باشد. یراق ها دامنه ی گسترده ای در قیمت و کیفیت دارند که فارغ از برند بودن باید در وحله اول استاندارد باشند.

انتخاب صفحه کابینت

هنگام سفارش کابینت، صفحه کابینت یکی از مهمترین قسمت های کابینت می باشد که با آب در تماس است؛ به همین خاطر اجزاء تشکیل دهنده آن باید از مقاومت بالایی در برابر آب برخوردار باشد؛ صفحات کورین و کوارتز و همچنین سنگ طبیعی مقاومت های فیزیک بالایی در برابر خش و رطوبت دارند. اما شاید برخی توان پرداخت هزینه بالایی که این صفحات تحمیل میکنند را نداشته باشند. بنابراین گاهی باید از صفحات شرکتی موجود استفاده کرد. روکش‌های HPL یکی از روکش های با کیفیتی می باشد که مقاومت بالایی در برابر آب و خراش اشیاء نوک ‌تیز دارد و به همین خاطر برای کابینت مناسب است. بر خلاف آن معمولاً صفحات نئوپان که دارای مقاومت کم در مقابل آب و حرارت هستند پیشنهاد نمی‌شود، درباره صفحات MDF با روکش ملامینه هم باید گفت که این صفحات به دلیل روکش ملامینه دارای ضعف خش‌پذیری و فرسایش زودهنگام می باشد و برای کابینت مناسب نمی باشد؛

گروه طراحی و اجرای “دکوپازل” مجموعه ای از طراحان و کارگاه تولیدی و نصابان است که فرایند تهیه مواد اولیه تا تولید و ارسال به محل اجرای پروژه را تحت نظارت کامل واحد کنترل کیفیت انجام میدهد. طبیعتا تضمین کالای مصرفی و انطباق با سفارش مشتری بر عهده واحد کنترل کیفیت است